27.05.2021 | 13:26

Офіційне оформлення трудових відносин з працівниками – прямий обов’язок працедавців. Незважаючи на роз’яснення в засобах масової інформації та вимоги чинного законодавства, працевлаштування у правовому полі для багатьох сьогодні є серйозною проблемою.

Легальна зайнятість передбачає не тільки використання робочої сили на законних підставах, а й виплату найманому персоналу «білої» заробітної плати.

Від розміру заробітної плати залежить рівень соціального захисту людини. Легальна  робота, належним чином оформлені трудові відносини між найманим працівником та роботодавцем  - це і лікарняні листки, відпускні, нарахування, допомога у разі отримання травми на виробництві,  пенсія у майбутньому, належна виплата допомоги по догляду за дитиною. Сплата податків й єдиного соцільного внеску запорука розвитку бізнесу – це і кредитування, інвестиції та інше.

Ці питання було обговорено під час інформаційно-консультаційної компанії для роботодавця ОСББ «Пентагон-Рені», що здійснює діяльність у сфері комплексного обслуговування будинків  на території Ренійської громади. Черговий захід проведено за участю заступника  начальника відділу надання соціальних послуг Ренійської районної філії Одеського обласного центру зайнятості Людмилою Руденко спільно з  провідним інспектором  Головного управління Держпраці в Одеській  області Ігорем Сорокіним, головним спеціалістом перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності Болградського відділення Управління Виконавчої Дирекції ФСС України в Одеській області Олександром Бальчу. 

Під час зустрічі наголошено, що  кожний нелегальний працівник «обійдеться» працедавцю у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. Водночас сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

Небезпека «тіньової» зарплати полягає не тільки у несплаті до бюджету обов’язкових платежів, а й у тому, що працівник не матиме змоги отримати пенсію, яка б відповідала рівню його реальної зарплати.

Роботодавця проінформовано, що тільки у разі офіційного працевлаштування тимчасово непрацюючих осіб на новостворені робочі місця він може претендувати на отримання компенсації зі сплати єдиного соціального внеску, а також на відшкодування фактичних витрат із виплати заробітної плати у разі забезпечення роботою внутрішньо переміщених осіб.

До того ж у період карантинних обмежень діять урядові програми, завдяки яким лише офіційно працевлаштовані працівники та фізичні особи-підприємці мають змогу отримати від держави кошти, що були втрачені через пандемію.