18.06.2018 | 11:45

«Першою ластівкою» адміністративної реформи в Кілійському районі стала Вилківська міська об’єднана територіальна громада.
Об’єднані територіальні громади (ОТГ) - частина великої реформи, суть якої - передати більше можливостей людям порядкувати у своєму місті чи селі. ОТГ має територію і повноваження, які дозволяють думати про залучення інвестицій, приваблення туристів і розвиток місцевої інфраструктури. Актуальним для ОТГ є й питання легалізації найманої праці, бо від цього залежать надходження до бюджету, а звідси – економічний розвиток ОТГ і забезпечення соціальних гарантій її мешканців.
Саме тому рішенням виконавчого комітету Вилківської міської ради 26 квітня поточного року створено робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, до складу якої увійшли керівники структурних підрозділів виконкому, депутати міської ради, виконуючі обов’язки сільських старост, представники державних установ, серед яких є й фахівець відділу взаємодії з роботодавцями Кілійського районного центру зайнятості. Основними завданнями робочої групи є сприяння діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади щодо забезпечення легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед роботодавців та населення щодо економічних та соціальних переваг зареєстрованої зайнятості та отримання легальних доходів.
Вже відбулося два засідання робочої групи, на яких, крім членів робочої групи, були присутні представники юридичних осіб і фізичні особи-підприємці, а також мешканці м. Вилкового, які надають послуги у сфері «зеленого туризму».
Було розроблено План заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення. Головний акцент в роботі здійснюється на проведення активної роз’яснювальної роботи з населенням і керівниками суб’єктів господарювання всіх форм власності щодо дотримання вимог законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин з найманими працівниками та встановлення гарантій оплати їх праці, а також на питання своєчасної державної реєстрації підприємницької діяльності. Фахівець центру зайнятості Віта Оспанова нагадала присутнім:"Необхідно строго дотримуватись вимог законодавства про зайнятість в частині подання роботодавцями інформації про наявність вільних робочих місць, щорічних звітів про працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, та інформації про суб’єктів господарювання, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні". А голова робочої групи Олександр Коротиш запропонував забезпечити проведення членами робочої групи рейдів-обстежень об’єктів міста з метою легалізації трудових відносин з найманими працівниками.
За результатами роботи робочої групи прийнято рішення щодо здійснення контролю за додержанням вимог чинного законодавства щодо державної реєстрації фізичних осіб для здійснення господарської діяльності, здійснення контролю за дотриманням суб’єктами господарської діяльності законодавства про працю, у тому числі в частині легалізації зайнятості.