06.03.2019 | 15:32

В рамках профорієнтаційного тижня "Бізнес-майданчик Одеський фортель"  Ізмаїльським міськрайонним центром зайнятості організована низка заходів для школярів та студентів з успішною жінкою-підприємцем Еллою Воронцовою.

 До центру зайнятості звернулись викладачі і учні загальноосвітньої школи № 3, які побажали  ознайомитись з професією ювеліра та  подивитись, як створюються вироби мистецтва. В нашому маленькому місті це можливо, бо в Ізмаїлі є ювелірна майстерня, де успішно навчають майбутніх ювелірів. І власниця цього бізнесу  дала згоду відвідати «свята святих», тому що її долю і центр зайнятості зв’язує давня історія.

У далекому 2003 році до центру зайнятості звернулась Воронцова Елла Миколаївна. Вона мріяла відкрити власну справу, працювати на себе легально, створювати яскраві вироби з золота, срібла та натурального каміння. В серпні 2003 р. вона склала бізнес-план, успішно захистила його на комісії і отримала одноразову виплату допомоги для організації підприємницької діяльності. А  наступного  місяця  оформила найманого працівника. І вже більш 15 років майстерня працює, а підприємець справно сплачує податки. За цей час Елла Миколаївна неодноразово зверталась до центру зайнятості і за порадами і за кадрами, яких вона навчала на власній базі. Майстриня успішно навчила трьох молодих майстрів-ювелірів за допомогою центру зайнятості і працевлаштувала їх. Ще трьох вона навчала самостійно. Її учні успішно працюють як в нашому місті, так і в Одесі, і, навіть, за кордоном. Один з  майстрів - Євген Сергійович Бондаренко через деякий час виявив побажання працювати на себе і в 2006 році розпочав власну справу, отримавши одноразову допомогу за кодом «Виробництво ювелірних і подібних виробів».

Фахівець з профорієнтації Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості Лариса Степаненко напередодні жіночого дня 5 березня організувала екскурсію-презентацію роботодавців Елли Воронцової  та Євгена Бондаренко для школярів та їх педагогів  та презентацію професій ювеліра, ювеліра - гравера, гравера, майстра з ремонту ювелірних виробів , якими зацікавились школярі. В цих заходах також взяли участь керівники Управління економіки Ізмаїльської міської ради, кореспондент газети «Кур’єр тижня» і журналісти Ізмаїльського телебачення. Після екскурсії учні з задоволенням взяли участь в тренінгу "Побудова кар'єри та професійний розвиток".

Відбулись ці цікаві і корисні зустрічі за адресою, де розташована ювелірна майстерня - м. Ізмаїл, вул. Пушкіна, 59. Відвідувачам сподобалось обладнання майстерні, інструментарій та психологічна атмосфера. Працюють майстри індивідуально з кожним клієнтом. Людина, яка хоче отримати  ексклюзивну прикрасу, пояснює майстру свою ідею. Ювелір допомагає зорієнтуватись, пропонує подивитись, чи є схожі вироби в каталогах, на стендах та в іншій літературі, моделює на комп’ютері 3D модель, ескіз  і пропонує, уточнюючі, чи все відповідає вимогам клієнта. Далі - розробка виробів. В залежності від складності моделі  вибирається станок, на якому модель   або  3D-друкується, або  фрезерується. Спочатку вироби  печатаються з полімеру. Потім заготовки  формуються в гіпс і занурюються в високотемпературну піч. В пічці вигорає фотополімер, пусті місця заповнюються дорогоцінним металом - золотом або сріблом. Після цього модель поступає в механічну обробку майстру-ювеліру. Він її доводить до досконалості і завершає фінішною поліровкою. Для виготовлення гарної прикраси (каблучки  або ланцюжка)  необхідні не тільки золоті руки майстра,  його чесність, акуратність, натхнення і художні здібності, вміння зрозуміти мрії  клієнта,  а також і дуже  дорого стояча матеріально-технічна база. Гарні вироби потребують якісного і дорого стоячого обладнання. І майстер дуже відповідально ставиться до виконання ідеалів замовника. Вироби, які творять наші ювеліри,  дарують нам гарний настрій, відчуття неперевершеності і краси. Художник Василь Суриков казав, «в композиції є безсумнівний закон, коли в виробі неможливо нічого ні видалити, ні додати, навіть ніяку точку поставити неможна, це – математика». І сьогодні в любому мистецтві просторових форм майстри слідують пропорціям золотого перетину, тому що вони, на думку мистецтвознавців, полегшують сприйняття твору і формують у глядача естетичне відчуття. Принципу золотого перетину слідують і наші ювеліри. Відвідувачі задавали питання, на що слід звернути увагу, щоб стати класним майстром-ювеліром ? Насамперед, це хімія, фізика, математика, інформатика, психологія,  вміння вислухати клієнта і донести йому свою точку зору. Координація рухів, вміння твердо тримати інструменти, технічне, абстрактне та художнє мислення, розвинений соціальний інтелект та інші важливі якості.

Екскурсія та презентація відбулись в теплій і дружній атмосфері. Візитери подякували за неймовірну зустріч. Захоплено обговорювали знайомство з професією ювеліра та процес створення виробів ювелірного мистецтва. Діти розповіли тележурналістам про свої надбання від заходів, що їм сподобалось і що стане у нагоді, на що вони звернуть увагу. Студентка, яка навчається у Національному транспортному університеті в Києві на факультеті «Інформаційні технології» за спеціальністю «промисловий дизайн» Зорічева Ілона продемонструвала майстрам фотографії своїх робіт з живопису, графіки та каліграфії і запропонувала свою кандидатуру для майбутньої роботи гравером. Вона отримала корисні поради щодо майбутньої зайнятості, придбання обладнання для роботи і можливості навчання та підвищення кваліфікації. Час минув дуже швидко. Через запитання та відповіді відвідувачі зробили перші кроки до побудови власної кар'єри.