30.01.2018 | 08:37

З них понад 900 осіб опановували нову професію. Кожен четвертий безробітний підвищував кваліфікацію, стажуючись на конкретному робочому місці у роботодавця. 60% осіб розширювали свою компетенцію в межах наявних у них робітничих професій на короткотермінових курсах. Допомога служби зайнятості у професійному навчанні безробітних та їх подальшому працевлаштуванні є тією зв`язковою ланкою між безробітним, системою професійної підготовки і роботодавцем, що дозволяє найбільш повно узгодити інтереси і можливості людини з потребами суспільства.  Результати роботи в 2017 році свідчать про оперативне реагування обласної служби зайнятості на вимоги роботодавців до умінь і навичок працівників-претендентів на робочі місця.

В 2017 році професійне навчанням за направленням служби зайнятості проходили 7,2 тис. зареєстрованих безробітних громадян. З них понад 900 осіб опановували нову професію. Кожен четвертий безробітний підвищував кваліфікацію, стажуючись на конкретному робочому місці у роботодавця. 60% осіб розширювали свою компетенцію в межах наявних у них робітничих професій на короткотермінових курсах.

При цьому, понад 80% безробітних із загальної кількості, що проходили профнавчання в 2017 році, навчалися під конкретне робоче місце.

Загалом після профнавчання в минулому році були працевлаштовані 93,2% безробітних.

Для організації професійного навчання безробітних обласна служба зайнятості максимально використовує навчальну базу державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» (далі – Одеський ЦПТО). Протягом 2017 року на його базі  проходили навчання 5,5 тисяч осіб з Одеської області та 19 регіонів України.

Навчальний заклад забезпечений всім необхідним для успішної роботи, чітко орієнтований на потреби підприємств і надалі буде максимально використовуватись в системі професійного розвитку дорослого населення, в тому числі з використанням дуальної системи навчання.

Теоретичне навчання в навчальному закладі, а виробниче навчання та практика на підприємстві з сучасним устаткуванням та технологіями виробництва, як складові системи дуального навчання, – це оптимальний варіант навчання для отримання робітничої кваліфікації.

Одеський ЦПТО навчає за дуальною системою своїх слухачів за професіями «оператор котельні» (виробниче навчання та практика проводиться на базі Комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси») та «оператор верстатів з програмним керуванням» (використовується база ТОВ «Мікрон»).

По інших 26 ліцензованих Одеським ЦПТО професіях в організації навчання безробітних забезпечується тісна взаємодія навчального закладу з найпотужнішими підприємствами регіону для організації виробничої практики слухачів навчального закладу.