04.07.2018 | 09:38

Одним із шляхів вирішення проблеми зайнятості громадян, запобіганню безробіттю молоді є цілеспрямована профорієнтаційна робота служби зайнятості. Одеська обласна служба зайнятості використовує різноманітні форми роботи з клієнтами.

Перш за все, це інформування щодо можливостей служби зайнятості в напрямку організації професійного навчання за професіями, затребуваними на ринку праці, допомога молоді у виборі професії, в т.ч. з застосуванням психодіагностичних методик.

Актуальним для весняно-літнього періоду є використання  мобільних центрів зайнятості та мобільних центрів профорієнтації. В Одеському обласному центрі зайнятості діє 14 мобільних центрів профорієнтації та 12 мобільних центрів зайнятості. В рамках роботи мобільних центрів проводяться групові інформаційно-довідкові заходи (професіографічні зустрічі, презентації професій, презентації навчальних закладів, презентації роботодавців тощо) та надаються індивідуальні консультації, в тому числі і професійні. До роботи залучаються не лише спеціалісти служби зайнятості, а й представники професійних навчальних закладів, представники підприємств, установ, організацій, майстри виробництва та ін.

Так, протягом поточного року проведено  понад 50 виїзних заходів з використанням мобільних центрів зайнятості та мобільних центрів профорієнтації.

Випускники шкіл мають можливість переглянули інформаційні папки з описом професій, дізнатися про професії, що зараз користуються попитом на ринку праці, про перспективи працевлаштування. Адже незважаючи на те, що останнім часом втрачено престиж робітничих професій, без кваліфікованого робітника немає майбутнього країни. Країні сьогодні потрібні токарі, столяри, муляри, штукатури, слюсарі-ремонтники, кухарі, пекарі та інші. Значна кількість підприємств сьогодні відчуває потребу у кваліфікованих працівниках, насамперед, робітничих професій – верстатниках деревообробних верстатів, слюсарях-інструментальниках, ремонтниках-фрезерувальниках, електрогазозварниках, швачках тощо.    Про перспективи професійного навчання в Одеському центрі професійно-технічної освіти за направленням служби зайнятості та отримання після завершення навчання свідоцтва державного інформували доросле населення віддалених сільських районів Одещини.

В цілому, до роботи мобільних центрів у віддалених куточках Одещини Одеською обласною службою зайнятості залучено понад 4,5 тис. осіб з числа зайнятого населення, в т.ч. учнівської молоді.