07.06.2021 | 08:15

З метою інформування роботодавців щодо легалізації найманої праці та детінізації заробітної плати, на виконання Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік  у приміщенні Ренійської районної  філії Одеського обласного центру зайнятості заступником начальника відділу надання соціальних послуг філії Людмилою Руденко разом із провідним інспектором Головного управління Ігорем Сорокіним   з використанням системи ZOOM проведено онлайн-захід  на тему: «Основні зміни у законодавстві про працю, які регулюють трудові відносини із найманими працівниками» з представниками однієї з ризикових сфер – сільськогосподарське виробництво, для керівника, головного бухгалтера, економіста та кадровика ТОВ «Анадол».

Соціальні партнери наголосили учасникам заходу на обов’язковому офіційному працевлаштуванні всіх працівників, роз’яснили порядок прийняття на роботу, особливості складання трудового договору та процедуру подання повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Заступник начальника відділу Ренійської районної філії Людмила Руденко розповіла керівництву сільгосппідприємства про можливість організації тимчасових робіт, тобто безробітні отримують і допомогу по безробіттю і оплату за роботи тимчасового характеру. А після цього роботодавець вже придивившись до майбутніх працівників, оформлює їх на постійну роботу. Це  вигідно   і працедавцям і робітникам.

«Тільки у разі офіційного працевлаштування тимчасово непрацюючих осіб на новостворені робочі місця роботодавець може претендувати на отримання компенсації зі сплати єдиного соціального внеску за працевлаштованного безробітного, а також на відшкодування фактичних витрат із виплати заробітної плати у разі забезпечення роботою внутрішньо переміщених осіб» - наголосила Людмила Руденко.

Ігор Сорокін звернув увагу на такі проблемні питання, як організація профілактичних медичних оглядів працівників, зайнятих на роботах з отрутохімікатами, а також гарантіїях для працівників призваних на військову службу, працевлаштування осіб молодше вісімнадцяти років, праці жінок.

Також працівників підприємства ознайомлено з вимогами щодо оформлення трудових відносин, достовірністю ведення обліку виконуваної працівниками роботи, кадрового обліку, щодо деяких змін в трудовому законодавстві.

По завершенню заходу фахівці Держпраці і Служби зайнятості зазначили про те, що незадекларована праця є однією із головних перешкод для країни у забезпеченні гідної праці та  темпів зростання економіки.