08.06.2021 | 15:54

Продовжуючи цикл економічних професійно-орієнтованих екскурсій для дітей, що відпочивають  влітку у пришкільних таборах, Одеський міський центр зайнятості запросив сьогодні до Музею історії пожежної охорони ще одну групу учнів ОЗОШ №60.

Із захопленням діти розглядали експонати часів ХІХ століття, зокрема, ємності для подачі води та пожежну підводу, якими понад сто років тому люди користувалися під час гасіння пожеж.Та не менш цікавим для них було сучасне устаткування рятувальників і розповідь фахівця музею про роботу пожежників, спецодяг і техніку, що використовуються сьогодні.

Робота рятувальника справді нелегка. Пожежники-рятувальники виконують рятувальні роботи, пов'язані з пожежогасінням, повенями, природними катастрофами та іншими непередбаченими нещасними випадками, а також займаються ліквідацією наслідків нещасних випадків. Професіоналізм, зібраність, швидкість, витривалість, відмінна фізична підготовка – основні вимоги професії. Адже, необхідно за півтори-дві хвилини визначити, що і де горить, які дії слід виконати,розгорнути пожежні рукави і підключити їх до джерела води. Гасіння вогню може тривати від декількох хвилин до декількох діб. А ще, серед професіоналів, пов’язаних з пожежною сферою, є слідчі, які розслідують причини спалаху. Ну, а для профілактики випадків є пожежні інспектори, які перевіряють безпеку в різних установах.

Учасники екскурсії зрозуміли – рятувальна робота небезпечна і вимагає довірливої співпраці, адже,  неправильне рішення або поведінка може загрожувати здоров'ю, життю або майну самого рятувальника або ж інших людей.