Здавалося б, працівники з великим досвідом роботи та життєвим багажем – мрія кожного роботодавця. Проте, сьогодні людям без документа про освіту важко на рівних конкурувати на ринку праці, особливо людям після  40 років, коли немає змоги залишити сім’ю та роботу.

Законом України «Про професійний розвиток працівників» в Україні визначено термін «неформальне професійне навчання працівників». Неформальне професійне навчання – це набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання.

Всі особи, які працювали на підприємстві та оволоділи певними професійними навичками, але не мали при цьому документального підтвердження, мають змогу підтвердити свою компетенцію та отримати документ державного зразка.

За результатами підтвердження кваліфікації особі видається документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання або сертифікат оцінювання результатів неформального професійного навчання.

 Коли  4 грудня Сіряк Антоніна Іванівна звернулася у Кодимську районну філію та виявила бажання підтвердити кваліфікацію кухаря, то отримала анкету самооцінювання, яка складається з переліку питань для самостійної оцінки особою наявних у неї професійних знань, умінь та навичок за робітничою професією «кухар». Після заповнення анкети та остаточного переконання у своїх знаннях та вміннях, Антоніна подала заяву про підтвердження кваліфікації та отримала направлення в Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, де чудово пройшла процедуру оцінювання. Ця процедура тривала два дні та включала теоретичний і практичний іспити, під час яких оцінювали рівень кваліфікації та компетентності за обраною професією. Після чого пані Антоніна отримала документ про освіту за професією кухаря  і тепер має переваги у відборі роботодавцем на роботу за професією.

Анонс/Подія: 
Подія