Одними з найбільш вразливими на ринку праці є люди з обмеженими фізичними можливостями, ті, хто з великим терпінням, мужністю і спокійним благородством сприймають удари долі. Поєднання суворої життєвої реальності і високості людського духу формує у більшості з них незламний і гордий характер. Та незважаючи на це, вони потребують нашої підтримки.
Саме з цього приводу, за круглим столом 28 листопада 2019 року зібралися у Білгород-Дністровському центрі зайнятості представники соціальних служб : відділення пенсійного фонду України ( сервісний центр), Управління соціальної політики міської ради та районної державної адміністрації, роботодавці, яким не вдається дотримуватися нормативу по працевлаштованим особам з інвалідністю.
Зі вступним словом виступила начальник відділу взаємодії з роботодавцями Світлана Краус, яка сказала: «Люди з обмеженими фізичними можливостями потребують соціального захисту та гідних умов життя, щоб мати можливість адаптуватися в суспільстві. Служба зайнятості є тією державною структурою, що допомагає людям з обмеженими фізичними можливостями реалізувати своє право на працю. Громадяни з інвалідністю, які звернулися до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, отримують усі соціальні послуги, передбачені законодавством: підбір роботи, можливість отримати професію, відновити професійні навички або підвищити кваліфікацію. На рівні з усіма вони мають вільний доступ до будь-якої інформації щодо працевлаштування. Значні зусилля Білгород-Дністровський центр зайнятості направляє на пошук ефективних форм підвищення конкурентоспроможності інвалідів на ринку робочої сили з урахуванням їх здібностей і можливостей, підвищення соціальної і професійної мобільності, розвитку соціально-економічної ініціативи особи». Звертаючись до роботодавців наголосила, про зобов’язання підприємств, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, створювати робочі місця для працевлаштування осіб з вадами здоров’я, в тому числі спеціальні робочі місця та необхідність виконання нормативу робочих місць для працевлаштування такої категорії громадян.
Заступник директора Наталія Кавалєрова охарактеризувала рівень охоплення осіб з інвалідністю активними програмами зайнятості. Запрошеним роботодавцям було запропоновано підібрати спеціалістів з числа осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та мають групу інвалідності.
Начальник відділу активної підтримки Злата Нікіруй поінформувала про можливість втілити в життя мрію стати підприємцем, отримавши одноразову виплату допомоги для відкриття підприємницької діяльності.
Під час круглого столу відбувся активний діалог між роботодавцями та представниками соціальних партнерів.
Заслухавши та всебічно обговоривши виступи, учасники круглого столу вирішили активізувати співпрацю кожної із сторін соціального партнерства з метою підвищення суспільної ролі осіб з інвалідністю як повноправних учасників соціального і економічного життя.