До Ананьївського районного центру зайнятості у 2018 році за сприянням у працевлаштуванні звернулися 1798 мешканців району, з яких 1089 осіб проживають в сільській місцевості. І це не лише цифри статистичних показників, а долі людей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. В стінах місцевої служби зайнятості ці люди знайшли і моральну, і матеріальну підтримку.
Завдяки наполегливій роботі працівників Ананьївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості протягом 2018 року працевлаштувано 774 особи, що в порівнянні з 2017 роком більше на 37 осіб. Шляхом компенсації єдиного соціального внеску роботодавцю працевлаштовано 21 особу, та компенсовано роботодавцям витрат на оплату праці в розмірі 134 тис. гривень Одноразову виплату допомоги по безробіттю на організацію підприємницької діяльності отримали 3 особи на загальну суму 62,8 тис грн. В роботі Філії спостерігається певна позитивна динаміка , проте ще багато над чим потрібно працювати, аби досягти високого рівня зайнятості. Існує велика проблема працевлаштування осіб передпенсійного віку, жінок, випускників вищих навчальних закладів та ряду інших категорій громадян. Як би не було прикро, але шукачі роботи часто стикаються з недотриманням законодавства роботодавцями. Так, широко поширені прийом на роботу без оформлення, (тобто виплата заробітної плати "у конвертах"», не заповнення роботодавцем квоти по інвалідам, недотримання мінімального розміру заробітної плати та інше.
Також, протягом 2018 року 191 особа взяла участь в оплачуваних громадських роботах. Для організації громадських оплачуваних робіт в районі протягом 2018 року з Фонду загальнообов′язкового державного соціального страхування на випадок безробіття залучено 204 тис грн., скільки ж коштів, на паритетних засадах, витратили і органи місцевого самоврядування, що є суттєвою інвестицією в соціально-економічний розвиток району. Переважна чисельність незайнятих громадян, а саме 155 безробітних працювало на громадських роботах у сільській місцевості.
Ефективним шляхом вирішення проблем зайнятості є опанування незайнятих громадян професією, яка б постійно мала попит на ринку праці. Ринок праці в Україні сьогодні потребує перш за все робітничих спеціальностей: водіїв, слюсарів, будівельників, електромонтерів. Професійно-технічна освіта стає дедалі престижнішою. Переваги навчання у професійно-технічних закладах очевидні - за півтора-три роки можна опанувати відразу кілька професій. Можливість оволодіти однією з робітничих професій або підвищити свою кваліфікацію мають і клієнти служби зайнятості. Протягом 2018 року Філією направлено на професійне навчання 151 мешканця району, з них 89 проживають в сільській місцевості.
Як свідчить практика ефективне використання потенціалу державної служби зайнятості у вирішенні проблем зайнятості населення можливе тільки завдяки плідній співпраці територіальних підрозділів державної служби зайнятості з місцевими органами влади та соціальними партнерами. Роками в такій спільній роботі щодо зайнятості вже напрацьований певний досвід. Головне в подальшій спільній діяльності, опираючись не на цей досвід та використовуючи всі новації служби зайнятості якнайшвидше укомплектувати вакансій кваліфікованими кадрами.