23.07.2018 | 14:35

Молоді люди у 15-24 роки не мають, як правило, ні необхідних професійних навичок, ні досвіду роботи, ні достатнього вміння професійного спілкування та самопрезентації. Саме цим обумовлений високий рівень молодіжного безробіття. В щоквартальному «Інфляційному звіті» НБУ визначено: «Шляхами подолання молодіжного безробіття можуть бути оптимізація роботи центрів зайнятості, зокрема через співпрацю з приватним бізнесом, подальше удосконалення освітніх програм з метою наближення знань та навичок, які отримує молодь під час навчання, до кваліфікаційних вимог роботодавців, розширення програм стажування і практики для студентів до отримання диплома тощо».
У 2018 році по допомогу в пошуку роботи в Одеську обласну службу зайнятості звернулись 7,8 тис. осіб з категорії "молодь", на сьогодні за сприяння служби зайнятості 2,7 тис. отримали місце роботи. Фахівці центрів зайнятості всіляко сприяють молоді у визначенні свого покликання, нахилів, можливостей з урахуванням стану ринку праці та особистих бажань.
Знайомство з однією з сучасних професій та цікавий приклад можливості реалізувати себе організував і провів директор Ананьївської філії ООЦЗ І.Непомящий. Він використав таку форму профорієнтаційної роботи, як проведення майстер-класу за професією. "Саме шляхом майстер-класів учні мають змогу узнати нюанси професії, максимально наблизитись до робітничого процесу і навіть спробувати дещо у виробництві створити своїми руками", - відзначив  І. Непомящий.
Так, учнів Ананьївської ЗОШ-Інтернат І-ІІІ ступенів запросили на майстер-клас за професією "дизайнер ландшафтів".
Про професію захопливо та цікаво розповів учням фахівець з озеленення підприємства міста ДКП «Місто-сервіс» Костишин Руслан, молода людина, вже дипломований спеціаліст. Руслан – сирота, навчався у школі-інтернаті, закінчив Білгород-Дністровський коледж природокористування будівництва та комп’ютерних технологій. Руслан, на прикладі своєї практики, довів до учасників заходу, що професія "дизайнер ландшафтів" вимагає неабияких навичок. Насамперед, людина, яка її обирає, повинна мати талант до малювання, проектування та добре розвинену фантазію. «Ландшафтний дизайнер - це ніби садівник і архітектор в одній особі. Я думаю, що в його роботі головне - це креатив і відчуття смаку» - сказав він.
А ще учні усвідомили, що для того щоб бути класним фахівцем у сфері дизайну та озеленення територій необхідно знати: матеріалознавство, ґрунтознавство, дендрологію, меліорацію, квітникарство, флористику, ландшафтне проектування і будівництво, ботаніку, історію садово-паркового мистецтва, нарисну геометрію, креслення, комп'ютерні технології проектування, правила розробки кошторису на реалізацію проекту, малювання, теорію ландшафтного мистецтва, основи архітектури, класичні традиції та стилі, технології, сучасні течії та новинки в світі дизайну і т.п.
В ході заходу Руслан довів до слухачів інформацію про таке своє хобі, як «Флористика». Учні мали змогу разом з Русланом створювати композиції з простих доступних матеріалів. Всі усвідомили, що цей творчий процес може перетворитись у бізнес та приносити для громадян, які його засвоять відповідний дохід.
Приклад спілкування з майже ровесником, захопленим своєю справою – чудова можливість допомоги учнівській молоді зорієнтуватись у вдалому виборі майбутньої професії. А це в свою чергу дозволить запобігти безробіттю у майбутньому.