3 вересня 2019 року, у рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право», в Ізмаїльському міськвиконкомі пройшла робоча зустріч групи всебічної координації суспільних зусиль, спрямованих на вирішення існуючих проблем, повязаних з отриманням ідентифікаційних докментів та свідоцтв про народження усіма громадянами, що перебувають на території Одеської області. Ініційовано збори робочої групи Головним територіальним управлінням юстиції в Одеській області.

У зустрічі приймали участь представники таких організацій, як: центр зайнятості, відділ поліції, служби у справах дітей, заклади охорони здоров’я, освіти та соціальної політики. Головною метою засідання було обговорення питань виконання завдань, визначених Планом дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини, затвердженим Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.11.2015 року № 1393.

Як розповіла заступник директора Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості Людмила Пальжок, яка побувала на нараді, темою було обговорення та вирішення проблемних питань. Людмила Валеріївна наголосила, що кожній особі, яка приходить до центру зайнятості, пропонуються варіанти працевлаштування. Навіть якщо у клієнта з собою немає документів, йому роблять підбор вакансій зі слів шукача.  «П’ята стаття Закону України «Про зайнятість населення» надає громадянам гарантії у сфері зайнятості. А це - вільне обрання місця застосування праці та виду діяльності; вільний вибір або зміна професії; одержання заробітної плати відповідно до законодавства; професійна орієнтація з метою самовизначення та реалізації здатності особи до праці; професійне навчання відповідно до здібностей та з урахуванням потреб ринку праці; підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями; безоплатне сприяння у працевлаштуванні, обранні підходящої роботи та одержанні інформації про ситуацію на ринку праці та перспективи його розвитку; соціальний захист у разі настання безробіття; захист від дискримінації у сфері зайнятості, необґрунтованої відмови у найманні на роботу і незаконного звільнення; додаткове сприяння у працевлаштуванні окремих категорій громадян». Кожен має право на вільний вибір місця, виду діяльності та роду занять, яке забезпечується державою шляхом створення правових, організаційних та економічних умов для такого вибору, - сказала вона, - Стаття 11 цього ж Закону гарантує право особи на захист від будь яких проявів дискримінації у сфері зайнятості населення».

Анонс/Подія: 
Подія