22 листопада поточного року, у приміщенні Ананьївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості відбувся захід, приурочений до Міжнародного Дня інвалідів, який щорічно відзначається 3 грудня.
В обговоренні питань щодо соціального захисту громадян з обмеженими можливостями взяли участь : провідний методист Ананьївського районного будинку культури Третьякова Людмила Олександрівна, бухгалтер Ананьївської районної музичної школи ім. П. Ніщинського Ліченко Валентина Миколаївна, представник Любашівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області Косюга Ірина, директор КНП «Ананьївської РЦПМСД» Ченчик Валерій Іванович, директор Централізованої бібліотечної системи Ананьївського району Мойсей Ольга Олександрівни, фахівець Міської ради Галина Іванівна Голубчикова та інші.
Ведучий «КРУГЛОГОСТОЛУ»-, директор Ананьївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості Іван Непомящий, розповідаючи про роботу з особами, які потребують особливої уваги, акцентував увагу учасників заходу на вражаючій статистиці щодо інвалідів .
В Україні статус інваліда мають більше 2,8 млн. громадян, що становить 6,1% від загальної чисельності населення . 80% інвалідів в Україні, це люди працездатного віку. Нажаль, щорічно кількість інвалідів у нашій державі зростає, і найприкріше, те, що значну кількість серед інвалідів становлять діти, яких понад 167 тис, або 2% всього населення України дитячого віку.
Між іншим Євросоюз занепокоєний наявністю в Україні у людей з обмеженими можливостями великих проблем, та частим порушенням прав інвалідів. Такі проблеми пов’язані з відсутністю спеціального обладнання у інвалідів, для їх повноцінного життя, відсутністю спеціальних норм проектування орієнтованих на проблеми громадян з інвалідністю, внаслідок чого житлові, будівлі, установи, організації, громадські місця необлаштовані під нормальне життя та пересування інвалідів, недостатнім застосуванням механізму мотивації інвалідів до продуктивної зайнятості.
Вирішення таких проблем постійно стоїть на контролі в усіх гілках влади. Поступово нормативно-правова база щодо соціального захисту інвалідів в Україні удосконалюється.
З метою якісного обслуговування інвалідів, як на рівні держави так і на територіальному рівні ведеться комплексна системна робота. В державній службі зайнятості така робота полягає у сприянні людям з обмеженою працездатністю у працевлаштуванні , здійсненні заходів, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності осіб з інвалідністю на ринку праці.
На виконання цих заходів у Ананьївській районній філії Одеського обласного центру зайнятості створено належні умови для надання соціальних послуг особам з інвалідністю. З метою забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до приміщення Філії встановлено пандус, кнопку для виклику диспетчера-консультанта, для осіб з вадами зору розміщені стенди зі шрифтом Бройля, в наявності окремий, спеціальний туалет для інвалідів. Також створено інформаційний куток, де особи з обмеженими можливостями можуть ознайомитися з нормативно-правовими документами регулювання соціального захисту інвалідів, інформацією про підприємства, що мають робочі місця для осіб з інвалідністю, з навчальними закладами, що здійснюють професійне навчання цієї категорії населення, з переліком професій та спеціальностей, за якими можуть навчатись названі особи. Інформація в цьому кутку завжди поновлюється , зокрема, тут розміщуються матеріали, які, відповідно до Угоди про співпрацю щодо інформаційно-консультаційної роботи з учасниками АТО та членами їх сімей, постійно надходять від Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
Слід підкреслити те, що щорічно за послугами до Філії звертаються від 8 до 15 осіб з особливими потребами, які , як правило в найкоротший термін знаходять собі підходящу роботу.
Щоб підтримати людей з обмеженими фізичними можливостями, надати якнайповнішу інформацію з метою підвищення їх конкурентоздатності на ринку праці, у Філіїі проводяться наради з ринкоутворюючими підприємствами, ярмарки вакансій, семінари, тренінги на теми: «Адаптація людей з обмеженою працездатністю в сучасних умовах», «Успішне працевлаштування осіб з особливими потребами: від мрій до цілей», «Адаптація людей з особливими потребами на робочому місці», «Правове регулювання працевлаштування людей з особливими потребами» та інші.
Далі, в ході заходу, заступник начальника відділу надання соціальних послуг Віта Хаджилій поінформувала учасників заходу про послуги служби зайнятості для осіб з особливими потребами: працевлаштування на додаткові робочі місця з наданням права на компенсацію єдиного соціального внеску, розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності громадян старших 45 років, право осіб на професійне навчання. Також була надана інформація для роботодавців по нормативній базі щодо працевлаштування підприємствами установами та організаціями усіх форм власності та господарювання інвалідів в рахунок 4% квоти.
Досвідом щодо застосування праці інвалідів поділилися з учасникам круглого столу : провідний методист Ананьївського районного будинку культури Третьякова Людмила Олександрівна, бухгалтер Ананьївської районної музичної школи ім. П.Ніщинського Ліченко Валентина Миколаївна, , директор Централізованої бібліотечної системи Ананьївського району Мойсей Ольга Олександрівни.
Про пільги при сплаті ЄСВ з заробітної плати інвалідів розповіла присутнім головний спеціаліст Любашівського об’єднання Пенсійного фонду в Ананьївському районі Косюга Ірина
Про проблеми, що виникають під час роботи МСЕК при складанні Індивідуального плану реабілітації інваліда розповів, директор КНП «Ананьївської РЦПМСД» Ченчик Валерій Іванович,
Обговорення за «Круглим столом» відбулося в спокійній доброзичливій обстановці, з відчуттям важливості питань пов’язаних з захистом прав інвалідів, та надання їм якісних соціальних послуг кожною із сторін діалогу. Присутні на заході представники роботодавців отримали максимум інформації про нормативну базу при застосуванні праці інвалідів,та відзначили про актуальність і потрібність доведеної до них інформації .