У період війни кожен громадянин України відчуває національний обов'язок і визнає, що його основне завдання - допомогти своїй країні. Навіть ті, хто за різними обставинами залишився без роботи, готові долучитися до "Армії відновлення", поклавши свої зусилля і навички на користь вітчизни.

Нещодавно Уряд України затвердив зміни до Постанови від 13.07.2011 №753, де Порядком визначено, що фінансування суспільно корисних робіт, що виконуються зареєстрованими безробітними та незайнятими внутрішньо переміщеними особами працездатного віку з числа застрахованих осіб, які не мають статусу зареєстрованого безробітного, здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі - Фонд) в межах коштів, передбачених у бюджеті Фонду на відповідні цілі, а також коштів місцевих бюджетів, підприємств, установ, організацій, інших джерел, не заборонених законодавством.

З цього приводу начальником Любашівського відділу Подільської філії Одеського ОЦЗ Тетяною Подолян та заступником начальника Наталією Ткаченко проведено робочу зустріч з головою Любашівської громади Геннадієм Павловим. Посадовці обговорили законодавчі зміни щодо проведення суспільно корисних робіт та план дій подальшої співпраці в даному напрямку.

Фінансування суспільно корисних робіт здійснюється шляхом спрямування коштів на:

- виплату основної та додаткової заробітної плати, розмір якої не може перевищувати півтора розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на дату її нарахування, за повністю виконану місячну (годинну) норму праці, встановлену з урахуванням положень Законів України “Про оплату праці” та “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”;

- сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зокрема у період тимчасової непрацездатності в межах дії строкового трудового договору;

- оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності в межах дії строкового трудового договору;

- оплату проїзду в межах регіону до місця виконання робіт та у зворотному напрямку осіб, які беруть участь у суспільно корисних роботах (у разі потреби).”.

Також, під час зустрічі обговорили дію активних програм зайнятості, зокрема: реалізацію компенсаційних програм роботодавцям, в т.ч. за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, підтримку та розвиток підприємницької ініціативи в рамках урядового проекту  єРобота, навчання на підставі ваучера, запровадження експериментального проекту з організації навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю. Досягнуто домовленостей про оперативний обмін інформацією та сприяння індивідуальному супроводу осіб з числа ВПО. Завершилась зустріч погодженням та підписанням Угоду про спільну діяльність.

Анонс/Подія: 
Подія