Питання протидії ВІЛ-інфекції в Україні є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку. Україна як член Організації Об’єднаних Націй (ООН) приєдналася до глобального процесу забезпечення досягнення Цілей сталого розвитку, через розробку відповідних національних стратегічних завдань, серед яких визначила одним з пріоритетів припинення епідемії ВІЛ/СНІДу.

             На сьогодні Україна посідає одне з перших місць серед країн Європейського регіону ВООЗ за кількістю ВІЛ-позитивних осіб, а Одеська область – перше місце в україні. За оціночними даними, на початок 2018 року в Україні проживало 244 тисячі ВІЛ-позитивних людей, а поширеність ВІЛ у віковій групі від 15 до 49 років становила 0,94 відсотка та є однією з найвищих серед країн Європейського регіону.

          Епідемічна ситуація характеризується високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції серед представників різних груп населення, насамперед осіб, які належать до групи підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, переважним ураженням осіб працездатного віку, нерівномірним поширенням та зміною основного шляху передачі ВІЛ з парентерального на статевий. Епідемія ВІЛ-інфекції є чинником негативного впливу на працездатне населення України та призводить до негативних соціально-економічних наслідків.                                                          

            Одним з шляхів запобігання такому соціальному явищу є проведення роз’яснювальної роботи з питань недопущення дискримінації на робочих місцях ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.  Служба зайнятості в межах своєї компетенції також проводить відповідну роботу. В просторових зонах центрів зайнятості розміщено інформаційні матеріали за темою «Здоровий спосіб життя - запорука професійних успіхів», під час інформаційних та профорієнтаційних заходів з населенням та роботодавцями розглядаються питання недопущення дискримінації на робочих місцях.

Анонс/Подія: 
Подія