31 січня своє професійне свято відзначають ювеліри. Можна сказати, що ці люди мають «золоті руки». Вони справжні художники і митці. Скільки чарів в тому, як зі шматку металу виготовляється прекрасніший ювелірний виріб або прикраса. 
Професія ювеліра має давню історію. Ювелірні прикраси були знайдені при розкопці єгипетських пірамід та інших пам'яток старовини. Кожна історична епоха приносила нові стилі і техніки оформлення дорогоцінних металів. ХХ століття привнесло в ювелірне мистецтво не тільки передові технології, а й сучасні матеріали - платину, паладій.
Професія ювеліра, перш за все, пов'язана з ручною працею, роботою з дорогоцінним та напівдорогоцінним камінням і металами.
Володарі цієї майстерності мають особливе терпіння. Причому стосується це не тільки самого процесу виробництва прикрас, але і професійного зростання. Стати справжнім майстром-дизайнером або модельєром вийде не відразу. Тільки набравшись досвіду на виробництві та отримавши спеціальну освіту, можна добитися великих професійних успіхів в цій професії.
На сьогоднішній день професія ювеліра зберігає свою актуальність. Люди продовжують купувати і носити ювелірні прикраси, чимало з них вимагають постійного ремонту і догляду. Тому ювеліри користуються стійким попитом на ринку праці. А ті фахівці, які зуміють показати не тільки якість, але й оригінальність своїх робіт, можуть розраховувати на впевнений попит на свої послуги.
А здобути цю цікаву і творчу професію в Одеському регіоні можна в Навчально-виробничому центрі «Академія ювелірного мистецтва» - недержавний унікальний, єдиний на півдні України, професійно-технічний навчальний заклад другого рівня акредитації, в якому здійснюється платне навчання ювелірів за професіями "Ювелір-модельєр" і "Ювелір-закріпник" 
Фахівці служби зайнятості завжди допоможуть отримати відповідь на запитання, які професії актуальні на ринку праці, вашого міста, регіону, в Україні. Можна пройти профорієнтаційне тестування на платформі державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/tests/), яке допоможе краще пізнати себе та зробити правильний вибір професії.