5 грудня відзначається День працівників статистики в Україні. Ця дата пов’язана з проведенням у 2001 році першого Всеукраїнського перепису населення - найбільш масштабної статистичної роботи. Але перепис - це лише мала частина статистики.
Чим же насправді займаються ці фахівці?
Щоб зрозуміти, що і як проходить у різних галузях, необхідно мати точні дані щодо кількості, якості, ціни, та багато чого іншого. Сьогодні в непростий час пандемії, в усіх країнах ведеться статистика щодо людей, які захворіли.
Сучасний статистик може впевнено почувати себе в нових реаліях, як людина, яка вміє отримувати інформацію, вміє змістовно аналізувати і бачити її справжню ціну. У ньому є щось від судді, який неупереджено ставиться до того, що відбувається, і від дослідника, який знає, як виміряти здавалося б неймовірне (впевненість, щастя, повага), здатного виявити і показати взаємозв'язок в оточуючих явищах, і від провісника, який вміє оцінювати ризики, які супроводжують людську діяльність.
У п'ятірці кращих традиційно присутній і професія актуарія, якого інакше називають статистиком в області оцінки ризиків для банків і страхових компаній.
Освіту за спеціальністю «Економіка і статистика» надають виші в області економіки та за спеціальністю «математик» та інформаційні технології та інші.
Серед вишів, що готують спеціалістів, які можуть працювати у сфері статистики у Одеському регіоні: Одеська державна академія технічного регулювання та якості, Одеський національний політехнічний університет, Одеський національний університет ім. Мечникова, Одеський Технологічний Університет "ШАГ", Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського.
Компетенції, набуті в процесі навчання, дозволять випускникам працювати:
в статистичних та аналітичних підрозділах управління;
в фінансових і аналітичних підрозділах банків, страхових та інвестиційних компаній, підприємств і фірм;
в наукових установах, зайнятих підготовкою і аналізом статистичної інформації, і навчальних закладах.
У нашій службі зайнятості також є відділ статистики та прогнозування. Вітаємо зі святом, наснаги та терпіння.