4 листопада в Україні відзначають професійне свято працівників залізниці.

Ця дата для свята вибрана не випадково. У 1861 році в Україні вперше прибув поїзд Ярослав, який йшов за маршрутом з Відня через Краків і Перемишль до Львова. Саме з цього дня почалася історія української залізниці.

На сьогоднішній день в Україні існує понад 30 тисяч кілометрів шляхів, шість залізничних філій: Донецька, Львівська, Одеська, Придніпровська, Південна, Південно-Західна. На них працюють понад 300 тисяч осіб по всій країні. Серед них - енергетики, зв’язківці, машиністи, провідники, диспетчери, чергові і багато інших фахівців.

Подорожі залізницею вважають дуже романтичними. Багато подорожувальників вибирають цей вид транспорту через його дешевизну і можливості дістатися у різні цікаві місця.

 До слова, про романтику: у Франції на вокзалах заборонено цілуватися. Ця заборона діє вже понад 100 років, оскільки тривалі прощання закоханих не раз зривали розклад руху поїздів.

Залізниця, за статистикою, в 45 разів безпечніше автомобіля. 
У залізниці своя романтика. Ну хто не любить під стукіт коліс розгорнути тормозок і перекусити, дивлячись у вікно на зачаровують українські пейзажі? А випити чаю з склянок з красивими підстаканниками? А це знайоме з дитинства і миле серцю «Здаємо білизна!»? 
Отже, всіх хто любить залізницю, потяги та романтику доріг закликаємо отримувати професію залізничника.

В Одеській області отримати професію залізничника можна в Одеському коледжі транспортних технологій.

А фахівці служби зайнятості допоможуть надати відповідь на запитання, які професії найактуальніші на ринку праці, вашого міста, регіону, в Україні, допоможуть пройти профорієнтаційне тестування на платформі державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/tests/) та пройти тести, які допоможуть краще пізнати себе та зробити правильний вибір професії.