Дуже цікава та творча професія радіоведучого, яка приваблює тим, що людина з великим творчим потенціалом, може максимально розкрити та реалізувати себе, як особистість.

Радіоведучий – це людина, яка за допомогою голосу доносить актуальну інформацію до громадськості, повідомляє свіжі новини, впливаючи таким чином на формування думки громадян, загальної інформаційної картини сьогодення. Радіоведучий повинен не тільки володіти поставленим голосом та прекрасною дикцією, але бути харизматичною, неординарною особистістю. Утримувати увагу слухачів, бути цікавим для аудиторії – складне завдання.

Вміння спілкуватись  для радіоведучого також має важливе значення, наприклад, інтерв’ю з відомими особистостями: ставити такі запитання, щоб розмова була змістовна.

Вихід у радіоефір – це лише частина обов’язків ведучого. Значну частину часу займає підготовка до ефірів, пошук актуальної та цікавої інформації, узгодження теми, яка стосується майбутньої передачі та інтерв’ю, підготовка сценарія та таймінгу (управління часом). Спеціфіка роботи залежить ще від формату радіостанції. На музичних частотах тексти ведучих складають приблизно 20% ефірного часу, більшість часу займають музичні треки. На «розмовних» радіостанціях текст займає більшу частину ефірного часу.

Велика кількість конкуруючих радіостанцій стимулює роботодавців бути «в тонусі», щоб тримати високу «планку» ефірного рейтингу. Чим більше популярність радіостанції, тим більші можливості у радіоведучого реалізовувати свій потенціал. Постійно самовдосконалюючись, можливо досягти значних кар’єрних та фінансових успіхів.

Основні вимоги до професії радіоведучого такі:

1.  Красива та грамотна мова, богатий мовний запас, вміння доступно та зрозуміло спілкуватись.

2. Широкий кругозір, обізнаність в поточних подіях обраної сфери: політика, культура, спорт, громадське життя; вміння знаходити та доводити до аудиторії цікаву та актуальну інформацію.

3. Об’єктивність та неупередженість – важливі принципи журналістики, в тому числі на радіо.

4.  Відчуття такту та вміння швидко реагувати на почуте, гострий розум.

5. Гарне почуття гумору та гострий розум – важливі риси, які допомагають гідно вийти з непередбачених ситуацій в ефірі.

Професійну підготовку за спеціальністю «радіоведучий» надають факультети журналістики профільних вищих учбових закладів: Національний університет «Одеська юридична академія», Одеська національна академія з’язку ім. А.Попова, Одеський національний університет ім. І. Мечникова, Южноукраїнський національний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського.   Але маючи бажання, готовністю вчитись, радіоведучим може стати кожен. Дуже часто кар’єра  радіоведучого починається з посади редактора або автора з написання текстів для ефірів. Поступово вникаючи в технічні нюанси процесу та працюючи над постановкою голосу, співробітник радіостанції може отримати шанс стати радіоведучим.