Що робити, якщо ви втратили роботу під час карантину.

Подайте заяву до центру зайнятості

Для отримання допомоги безробітним українцям не зобов'язані особисто відвідувати центри зайнятості, на період дії карантину встановлено особливий (спрощений) порядок реєстрації безробітних.

Реєстрація та призначення виплати допомоги по безробіттю здійснюється лиш на підставі поданих до служби зайнятості заяв.

З питань реєстрації необхідно звернутися до філій та базових центрів зайнятості. Документи, для реєстрації, можливо подати електронною поштою на адресу філії або базового центру зайнятості з обов’язковим зазначенням контактних даних для встановлення зв’язку чи особисто, у встановлену в центрі зайнятості скриньку для кореспонденції.

Покрокова інструкція з електронного подання документів доступна на вебсайті Державної служби зайнятості за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/elektronne-podannya-dokumentiv.

Також документи можливо подати особисто, у встановлену в центрі зайнятості скриньку. Копії документів мають бути завірені особистим підписом за формою: «Згідно з оригіналом. Підпис, прізвище та ініціали особи» та залишені у визначеному місці філії (базового центру зайнятості).

Контакти центрів зайнятості Одеського обласного центру зайнятості доступні за посиланням: https://ode.dcz.gov.ua/publikaciya/kontaktni-dani-filiy-odeskogo-oblasnogo-centru-zaynyatosti-ta-bazovyh-centriv.

Вирішіть кредитне питання

Якщо споживач не може виплачувати кредит через втрату роботи в період пандемії коронавируса, то він повинен звернутися в банк, пояснити ситуацію і підтвердити, що тимчасово частково або повністю втратив дохід через карантинних заходів. При цьому звернутися в банк можна дистанційно, але кредитні канікули - це не прощення боргів, а відстрочка в часі для сплати зобов'язань, так як банк не може просто пробачити борг споживачеві, продовжуючи виконувати зобов'язання перед іншими клієнтами по нарахуванню та сплаті відсотків за депозитами та поточними рахунками.

Шукайте роботу в інтернеті

Використовуйте всі можливості Інтернету для вирішення виниклої проблеми. Що варто зробити:

Оновити та розмістіть резюме на популярних сайтах з пошуку вакансій а також підпишіться на розсилку вакансій.

Перевірте актуальність резюме і правильність зазначених вами даних (перелік ваших умінь і місць роботи, адресу електронної пошти, контактний номер телефону і т.д.).

Додавайте в резюме адекватне фото. Перед тим, як це зробити, пошукайте в Інтернеті «Як має виглядати фото для резюме».

Не брешіть в резюме. Якщо у вас недостатньо досвіду, опишіть детально, що ви вже вмієте, які ваші сильні сторони. Під час співбесіди ви можете уточнити, чому хочете навчитися або які навички поліпшити (наприклад, можете згадати про те, що працюєте над поліпшенням розмовної англійської)

Залишайтеся на зв'язку. Завжди відповідайте на дзвінки і листи рекрутерів, роботодавців. Заздалегідь попереджайте, якщо не зможете взяти участь у співбесіді

Сприймайте кожен дзвінок від рекрутера як особисту співбесіду. В першу чергу, чемно спілкуйтеся з потенційними роботодавцями і людьми, які допомагають вам з пошуком роботи.

Наявність рекомендацій. Будьте готові до того, що ваш потенційний роботодавець попросить рекомендацію з попереднього місця роботи. Краще подбайте про це заздалегідь і домовтеся з екс-колегою або начальником про надання рекомендації.

Намагайтеся зберегти хороші ділові відносини з рекрутером. Спеціаліст з пошуку персоналу - перша людина, яка зв'яжеться з вами в разі, якщо для вас з'явиться відповідна вакансія

Перегляньте списки найбільш затребуваних вакансій

Можливо, пора змінити сферу діяльності або на час спробувати зайнятися чимось іншим? Це особливо актуально в період, коли на ринку змінюється попит на фахівців. Так, раніше ми писали, що через введеного карантину в Україні змінилися пропозиції роботодавців на ринку праці. Все це варто враховувати при пошуку роботи.

Будьте готові до віддаленої роботи

Удаленка - особливо актуальна в період карантину. Встановіть на комп'ютер і смартфон необхідні додатки, месенджери та інші програми для підтримки дистанційного зв'язку. Наприклад, Skype - для аудіо і відеодзвінків, Viber, Telegram і WhatsApp для аудіозвонков і листувань.

Підвищуйте кваліфікацію

Поки ви перебуваєте в пошуку роботи в перервах між співбесідами можна зайнятися підвищенням кваліфікації. Скористатися Платформою з профорієнтації та розвитку кар’єри державної служби зайнятості та за допомогою тестів продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси за посиланням http://profi.dcz.gov.ua.

У період карантину багато компаній представили безкоштовні курси з вивчення іноземних мов, IT-спеціальностей, поліпшення soft skills і т.д. Крім того, безкоштовні курси і майстер-класи можна знайти на YouTube або в тематичних групах на Facebook.