День працівника скляної промисловості  України відзначається 19 листопада. Свято приурочене до дня народження Михайла Васильовича Ломоносова, видатного вченого, який розробив технологію і рецептуру кольорового скла для створення мозаїчних картин. В Україні, враховуючи вагомий внесок українських скловиробників у розвиток економіки держави та відродження багатовікових традицій галузі, це свято встановлено з 2003 року.  
Робота скляра полягає в тому, щоб вирізати з аркушів скло визначеної форми і розміру. Основними виробничими операціями є: розкрій, різання скла і вставка. Перш ніж відрізати скло, його розкроюють, тобто відміряють потрібні відстані, розміри.
Професія скляра пред'являє певні психофізіологічні вимоги до працівника: 
- гострота зорового та слухового упізнання, щоб по зовнішньому вигляду визначити якість скла, попереджаючи його бій.
- добре розвинутий лінійний і площинний окомір. Лінійний окомір потрібний для акуратного розкрою і різання скла. Площинний окомір необхідний при визначенні рівності скла.
- розвинена моторно-м'язова координація тощо. 
Професію можна отримати у будівельних технікумах і інститутах, а також способом індивідуального навчання на виробництві.
Можливі місця роботи: скляні майстерні, меблеві фабрики, фірми по виробництву готових внутрішніх дверей, виробництва дзеркал, фірми по ремонту квартир, офісів, фабрики по виробництву скла, однак там професія скляра буде мати трохи іншу специфіку.
У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу скловиробників! Бажаємо їм успіхів і нових досягнень, стабільності і хороших результатів!