Враховуючи вагомий внесок працівників пожежної охорони України у справу боротьби з вогняною стихією, захисту життя і здоров’я людей, майна від пожеж, щорічно 17-го квітня тепер відзначається професійне свято - «День пожежної охорони».

Ми дуже часто зі стрічок новин чуємо героїчні історії про порятунок від пожежі людей, і захоплюємось тими мужніми та героїчними людьми, які не зважаючи на небезпеку, щодня приходять на допомогу.

за першим сигналом про небезпеку вони негайно відправляються туди, де виникає екстремальна ситуація, де потрібно зупинити вогневу стихію, врятувати життя людей.

Пожежникам властиві такі якості, як самовідданість, постійна готовність прийти на допомогу, здатність до самопожертви.

Робітники пожежної охорони в найбільш складних ситуаціях завжди виявляють високі моральні якості.

Робота пожежника - не жарт. Вона вимагає серйозної фізичної підготовки, навичок надання швидкої допомоги, аналітичних здібностей. Кожен день українські пожежні рятують десятки життів і сотні будівель.

Але ці цифри не були б такими, якби не надійний тил пожежників - аналітики, диспетчери, водії, хіміки, технологічні фахівці, інженери з протипожежного захисту та інші фахівці, які працюють в пожежній службі. Щорічно злагоджена робота великої команди забезпечує безпеку тисячам українців.

Рятівник – це вже не професія, це спосіб життя, адже постійно перебуваєш у очікуванні тривоги: можливо комусь саме зараз потрібна буде допомога. А в критичній ситуації дається взнаки і те, настільки ти добре підготовлений до цієї ж таки ситуації, і хто знаходиться поруч і власні знання та правила техніки безпеки. У будь-який час дня і ночі рятувальник повинен відправитися туди, де людині загрожує якась небезпека і, ризикуючи своїм життям, зробити все, щоб визволити людей, які потрапили в біду.

Пожежник повинен знати правила надання першої медичної допомоги, володіти міцною психікою, високою стресостійкістю.

А навчитись цій героїчній професії можна у вищих навчальних закладах України як то: Національний університет цивільного захисту, Інститут державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту та інших.

За допомогою профдіагностичного тестування фахівці служби зайнятості можуть визначити сильні та слабкі професійні та особистісні риси, напрямок кар’єрного зростання.

Записатись на тестування або отримати додаткову інформацію можна у будь-якому центрі зайнятості, в т.ч. за допомогою електронної черги за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/EReception/#/appointment.