У 1983-му році було засновано щорічне свято - Міжнародний день митника, яке визначають 26 січня. Ця дата пов’язана з відкриттям першої сесії міжнародної Ради митного співробітництва 26-го січня 1953-го року в Брюсселі. На даний час шановна Всесвітня митна організація об’єднує у своєму складі вже близько 170-ти держав.

Державна митна служба будь-якої країни є невід’ємним елементом контролю і управління порядком переміщення всіляких вантажів через державний кордон. У її функції входить цілком певний перелік повноважень і суворий розпорядок, що дозволяє зробити її роботу найбільш ефективною і корисною суспільству, якому вона покликана служити.

Солідарність митних служб всього світу є яскравим прикладом, що демонструє відчутні позитивні зрушення в економіці і культурі для всього нашого суспільства. Перші митники з'явилися разом з виникненням необхідності контролювати перетин різними товарами кордонів, що розділяють окремі держави.

Митник - професія дуже затребувана, особливо в наш час, в період активної глобалізації та економічного зближення між усіма країнами світу. Саме слово «митниця» має тюркське походження, так колись називалося клеймо для позначення будь-чиєї власності.

Митниця – це державна установа, що контролює перевезення вантажів (у т.ч. багажу і поштових відправлень) через державний кордон і стягує мито і збори.

Митна справа — діяльність, спрямована на реалізацію митної політики країни:

Якості, що забезпечують успішність виконання професійної діяльності:

- наявність професійно вагомих знань, навичок і вмінь;

- службова компетентність за всіма напрямами діяльності митниці;

- самостійність, ініціативність;

- вміння керувати людьми, здатність проводити аналіз, як своєї діяльності, так і діяльності підлеглих;

- інтелектуальна продуктивність;

- виражена здатність до саморозвитку.

Особистісні якості:

- міцне здоров’я, нервово-психічна стійкість, розвинуті соціальні навички, високий рівень виконавчої дисципліни і мотивації до митної служби.

Професійно-етичні якості:

- принциповість;

- толерантність, відповідальність;

- людяність, сумлінність.

Спеціальну професійну підготовку можна отримати в Академії митної служби України (АМСУ), Національній академії Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького або в університетах, де є факультет митної справи.

Своєрідним плюсом можна вважати і те, що людина, якамає досвід роботи на митниці, при бажанні легко може влаштуватися на престижні посади на комерційних підприємствах, оскільки чудово розуміє схеми економічної діяльності, розбирається в питаннях експорту та імпорту.

Ця професія дуже важлива і потрібна суспільству. Митник - фахівець, який має навички юриста, психолога, кінолога, лінгвіста. Працівники митних органів відносяться до державних службовців і за особливостями своєї професійної діяльності несуть велику матеріально-юридичну відповідальність за свої професійні рішення. Тому, поступово навчаючись на факультеті митної справи, людина робить правильний вибір, адже при відповідальному ставленні до навчання він обов'язково стане всебічно освіченим фахівцем.

 

За матеріалами ЗМІ