9 жовтня в світі відзначають Міжнародний день пошти, а точніше - поштового працівника.

Листоноша – це службовець пошти, який розносить кореспонденцію адресатам.

Професія листоноші з’явилася кілька століть тому. Доставку послань в усній або письмовій формі на території Стародавньої Греції та Єгипту здійснювали гінці. Подібного роду послання носили поодинокий характер.

На Русі перевезенням кореспонденції між містами займалися ямщики. Якщо доставку необхідно було зробити на далекі відстані, передбачалася наявність запасних коней з метою зменшення затримки часу доставки. У зв’язку із відсутністю поштової служби, ці люди особисто розносили листи за вказаними адресами. На початку XVIII століття людей, діяльність яких була пов'язана з доставкою кореспонденції, називали поштарями. Згодом в професії виділилося дві гілки: листоношами вважали людей, що доставляли адресатам міські листи, а поштарями - рознощиків іногородньої пошти.

Робота листоноші дуже нелегка і відповідальна – будь-хто її виконувати не зможе. Крім професіоналізму і сумлінності, для листоноші дуже важливі такі якості, як відповідальність, пунктуальність, чесність, хороша пам'ять і фізична витривалість, міцне здоров’я, адже працювати доводиться на свіжому повітрі, у будь-яку пору року, за будь-якої погоди і в постійному контакті з людьми. Велике значення мають загальний рівень освіти і культури, тактовність і комунікабельність, зовнішній вигляд, постава, так як кожний працівник – обличчя підприємства.

Професія листоноші дуже важлива та потрібна, особливо у невеличких містах та селах, для самотніх чи літніх людей. Для багатьох таких людей – це єдиний зв’язок з навколишнім світом.

Обов'язки листоноші: сортування газет, журналів, листів та повідомлень, доставка бандеролей, цінних листів, пенсійних виплат, грошових переказів. На листоношу покладається матеріальна відповідальність за їх збереження. Для підприємств, фірм, організацій і державних установ, що розташовуються на території дільниці, яка обслуговується листоношею, він – справжній діловий партнер.

Робота листоноші підходить практично кожному, адже не передбачає потреби в обов'язковій вищий або середній освіті. Немає спеціальних навчальних закладів, де готують листонош. Опанувати професією можна безпосередньо на виробництві.

Сьогодні пошта залишається доступним для всіх засобом зв’язку, несе на собі значне соціальне навантаження, адже її послугами користується більшість населення України. Професія листоноші високо затребувана сьогодні. Одеська обласна служба зайнятості має в своєму арсеналі багато вакансій за даною професією, тому можливість працевлаштуватися за фахом в нашому регіоні досить висока.

За допомогою фахівців служби зайнятості можна отримати відповіді на запитання, які професії актуальні на ринку праці вашого міста, регіону, в Україні та пройти профорієнтаційне тестування на платформі державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/tests/), що допоможе краще пізнати себе та зробити правильний вибір професії. В разі потреби у консультації, фахівці служби зайнятості нададуть її у будь-якому центрі зайнятості.