14 листопада відзначається  «Міжнародний День логопеда».

Не секрет, що мова людини розкриває багато про саму людину, будучи певним відображенням особистості. У сучасному світі комунікації необхідність красиво і правильно розмовляти є очевидною. Хороша чітка дикція може зробити людину успішною, а логопедичні дефекти – стати трагедією всього життя. Вміння чітко та правильно вимовляти звуки та слова, на жаль, є не кожного. Часом з дитинства мають проблему дітлахи, над яким сміються однолітки, коли вони не вимовляють якусь букву, або невірно її говорять, проблеми заїкання можуть звести нанівець бажання щось освоїти старшокласникам. До речі, проблеми вимовляння звуків впливають навіть на грамотність письма.

Тож логопед – це свого роду вчитель, від якого вимагається необмежене терпіння і розуміння. Він має знайти підхід до кожного, вправи демонструвати у цікавій формі і допомагати долати комплекси.

Буває, що з моменту початку занять у логопеда до перших успіхів проходить кілька місяців або навіть років. Все залежить від складності ситуації і професіоналізму дефектолога.

 Обов’язкові якості, необхідні для здобуття професії - комунікабельність і наполегливість.

       Переваги професії логопед - соціальна значимість професії, але це дуже емоційно важка робота, часто перетинається з нейропсихологією, а інколи навіть тривала боротьба з проблемою може не увінчатися успіхом.

  Отримати професію логопед можна у вищих навчальних закладах: це можуть бути університети або інститути з педагогічним або гуманітарним напрямком. Потреба у більшості випадків, у дитячих садочках, шкільних навчальних закладах, але й є можливість відкриття власної справи.