Кожного року 20 жовтня кулінари всього світу відзначають своє професійне свято, яке заснував конгрес Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств в 2004 році.

Кухар - одна з найдавніших професій, яка була і буде актуальною завжди. Як тільки печерні люди приручили вогонь і почали смажити м’ясо на багатті, вони з’ясували, у кого воно виходить смачнішим і соковитішим, тому почали довіряти цю важливу місію тільки такій особі. Так з’явився перший шеф-кухар. З плином часу, кухарське діло отримало своє втілення у наданні особистих послуг з приготування їжі багатим і знатним людям. І тільки з розвитком ресторанного бізнесу цей фах став більш популярним.

В обов’язки фахівців цієї професії входять: навички готування, розробка карти страв, меню в ресторанах або кафе, а якщо це шеф-кухар, то ще й спостереження та координування роботи всієї команди і управління процесами на кухні. Також кухар відповідає за мийку і підготовку продуктів, чистоту на кухні і дотримання санітарних норм, сервіровку страв, відгуки клієнтів, співпрацює з офіціантами і метрдотелем.

Щоб стати гарним кухарем, треба володіти відмінною пам'яттю і смаком, точним окоміром, високою чутливістю; умінням своєчасно розпізнати відхилення від технологічного процесу по незначним візуальними або запаховими ознаками; витривалістю (адже кухареві потрібно багато часу працювати стоячи, а це вимагає хорошої фізичної форми); умінням з одного погляду розпізнати якість і рівень свіжості продуктів; любов’ю до приготування страв і бажанням вчитися новому.

Приготувати що-небудь їстівне може кожен, але кухарі не просто дотримуються вимог рецепта, в потрібній пропорції змішуючи інгредієнти і доводячи продукти до готовності, вони творять!

Щоб стати професійним кухарем, бажано мати профільну освіту, яку можна здобути в вузах за напрямом «Харчові технології», в коледжах та на спеціалізованих курсах.

Оволодіти професіями кухар, кухар судновий та кондитер можна навчаючись у Державному навчальному закладі «Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості».

Професія кухаря затребувана в будь-якій галузі: в школах, лікарнях, дитячих садках, їдальнях, сучасних офісах, шикарних ресторанах, в армії. Кухар також може відкрити власний ресторан або кафе.

Людина цієї професії ніколи не залишиться без роботи!

Для отримання відповіді на питання: «Ким я можу бути?», можна пройти профорієнтаційне тестування на платформі державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/), що допоможе краще пізнати себе та зробити правильний вибір професії. В разі потреби у консультації, фахівці служби зайнятості нададуть її у будь-якому центрі зайнятості.