19 листопада в Україні щорічно відзначається День працівників гідрометеорологічної служби. Свято встановлене Наказом Президента України в 2003 році. Дата вибрана невипадково - в 20-х роках минулого століття, в середині листопада, була заснована українська гідрометеослужба.
Зараз в Україні центр гідрометеорології є підрозділом МНС. А працюють в цій сфері більше п’яти тисяч працівників.
Складно переоцінити важливість праці тих, хто пророкує погоду і попереджає про стихійні лиха. Адже ми стикаємося з цим щодня, коли вирішуємо як одягнутися, чи брати парасольку або на коли запланувати відпустку.
А сільське господарство взагалі не зможе без якісного прогнозу погоди. Так само і авіаперельоти, сфера будівництва та інші сфери. 
Щорічно організації гідрометеорологічної служби дають близько 275 тисяч прогнозів та попереджень. Нехай же всі вони будуть максимально точні. А ми, коли наступного разу змокнемо, не будемо лаяти синоптиків, а згадаємо що у природи немає поганої погоди.
Метеорологу необхідні аналітичні здібності, схильність до точних наук.
А навчитись цієї професії можна, наприклад, в Одеському державному екологічному університеті.
А фахівці служби зайнятості допоможуть надати відповідь на запитання, які професії найактуальніші на ринку праці, вашого міста, регіону, в Україні, допоможуть пройти профорієнтаційне тестування на платформі державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/tests/) та пройти тести, які допоможуть краще пізнати себе та зробити правильний вибір професії.