9 лютого у всьому світі своє професійне свято відзначають стоматологи. Ця професія має дуже давнє коріння. Про проблеми людства з зубами ми можемо прочитати ще у стародавніх записах ще у 5 тисячолітті до н.е.

Стародавні грецькі вчені Гіппократ і Арістотель писали про стоматологію, у тому числі лікування зруйнованих зубів і захворювань ясен, вилучення зубів щипцями. Деякі кажуть, що перше використання стоматологічних приладів або мостів походить від етрусків вже з 700 р. до н.е. Стародавні «стоматологи» використовували прототип першої бормашини ще 9 тис. років тому. Таке несподіване відкриття зробили вчені з США та Франції.

Професія стоматолог з давніх часів розвинулася досить широко і на сьогоднішній день існує кілька різновидів: стоматолог-терапевт, ортодонт, стоматолог-хірург, пародонтолог та дитячий стоматолог.

Стоматолог – це загальна назва професії лікаря, який займається лікуванням, профілактикою, хірургічним втручанням, виправленням прикусу, протезуванням зубів у дорослих та дітей. Саме тому професія «Стоматолог» є досить затребуваною у сучасному суспільстві та займає високі позиції по рівню заробітної плати. Базовою для такого спеціаліста є медична освіта, яка пригодиться у будь-якій сфері життя.

Для лікаря-стоматолога важливо добре знати анатомію та фізіологію людини, будову щелепи, особливості росту зубів та профілактику всієї ротової порожнини. Робота у медичних закладах вимагає знання спеціалізованої фармакології – призначення ліків, засобів дезінфекції та гігієни.

Лікар-стоматолог повинен чітко розбиратися у рентгенограмах, встановлювати правильний діагноз на основі отриманих даних та підбирати оптимальний варіант для лікування. Робота стоматолога давно базується на вмінні користуватися спеціальним обладнанням та інструментами, які дозволяють пришвидшити сам процес та максимально безболісно проводити лікування. Ще один важливий навик хорошого стоматолога – це відмінні практичні навики. Встановлення пломб та реставрація зубів іноді вимагають практично ювелірної роботи, щоб пацієнт залишився задоволений результатами виконаної роботи. Саме тому стоматолог повинен мати тверду руку, впевнено виконувати всі маніпуляції та на рівні художника створювати нову посмішку для своїх пацієнтів.

У зв’язку з постійним оновленням лікувальних матеріалів, техніки та інструментів, лікарі-стоматологи повинні кожних 5 років проходити курси підвищення кваліфікації та підтверджувати отриману категорію. Окрім того, ліки у стоматології постійно оновлюються, тому важливо постійно оновлювати свої знання.

У Одеській області отримати професію стоматолога можна в Одеському національному медичному університеті та Міжнародному гуманітарному університеті.

За допомогою фахівців служби зайнятості можна отримати відповіді на запитання, які професії актуальні на ринку праці, вашого міста, регіону, в Україні та можливо пройти профорієнтаційне тестування на платформі державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/tests/) що допоможуть краще пізнати себе та зробити правильний вибір професії.