30 травня - День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження України це свято відзначають щорічно в останню суботу травня.

Видавнича справа — дуже захоплююча та творча сфера діяльності. Складання макетів, підбір кольорової гамми, верстка. Видавці — справжні чарівники, що надають словам і зображенням відчутну форму.

Це в їхніх руках електронний документ перетворюється на красиву брошуру, журнал або книгу. Це їхніми стараннями текст стає структурованим і легким для читання. Це саме вони дозволяють мільйонам читачів насолоджуватися паперовою версією книг, їх запахом і шелестом сторінок.

Поліграфія - (від поли ... і ... графія), галузь техніки, сукупність технічних засобів для множинного репродукування текстового матеріалу і графічних зображень. Під поліграфією розуміють також галузь промисловості - поліграфічну промисловість, об'єднуючу промислові підприємства, які виготовляють друковану продукцію (книги, газети, журнали, плакати, географічні карти і т.п.). Поліграфія, або поліграфічна промисловість, є матеріально-технічною базою видавничої справи.

Газети, журнали, різні рекламні брошури, буклети, календарі, наклейки тощо, все це ніж дійти до споживача проходить багато сходинок від замовника до споживача. Друкар бере безпосередню участь у виготовленні всієї цієї та іншої друкарської продукції. Існує багато способів друкування, кожен із них має свої особливості, які можна побачити на відбитку. Дуже важливо, щоб друкування було якісним, передавало колір, який задумав оператор комп‘ютерної верстки, дизайнер.

Офсетник друкує різноманітну поліграфічну продукцію: газети, журнали, книги, альбоми з мистецтва, ілюстрації, репродукції з музейних картин, обкладинки, етикетки, форзаци, вклейки, топографічні, географічні і спеціальні карти, ноти, плакати. Працює на однофарбових або багатофарбових плоскодрукувальних (офсетних) машинах. В обов‘язки друкаря входить повний контроль над процесом друку, своєчасне усунення браку, якщо такий є і, звичайно ж, здача замовлення в строк.

Окрім друку різної поліграфічної продукції, друкар займається після друкарською обробкою, тобто порізкою, ламінуванням тощо. Також він готує машину до друку, контролює процес друку і займається обслуговуванням друкарської машини.

Друкарем можна стати, закінчивши поліграфічні професійно-технічні училища і коледжі. Професію можна також здобути у Львівській академії друкарства, яка готує спеціалістів за даним напрямком. Можна закінчити спеціалізовані курси друкарів. Друкарі працюють в рекламних агентствах, які мають власне виробництво. Також вони можуть працювати в друкарнях і дизайн-студіях, тобто там, де є друкарські верстати. На роботу можна влаштуватися і без спеціальної освіти, але лише учнем. З набуттям досвіду роботи друкар отримує розряд, який з часом може зростати. Усього розрядів вісім, з них восьмий – найвищий.

Друкарі працюють в рекламних агентствах, які мають власне виробництво. Також вони можуть працювати в друкарнях і дизайн-студіях, тобто там, де є друкарські машини. На роботу можна влаштуватися і без спеціальної освіти, але лише учнем. З набуттям досвіду роботи друкар отримує розряд, який з часом може зростати. Усього розрядів вісім, з них восьмий – найвищий.