Системний або IT-адміністратор - це людина, завдяки якому «живе і процвітає» вся комп'ютерна техніка на підприємстві.

Завдання системного адміністратора - зробити так, щоб «все працювало»: комп'ютери, принтери, факси, локальна мережа, електронна пошта і програмне забезпечення. Нерідко він же займається забезпеченням інформаційної безпеки - тобто, захистом даних компанії. Системний адміністратор створює облікові записи, встановлює програми і усуває неполадки, видаляє віруси, а часто і відстежує, чим займаються співробітники в робочий час.

Для успішної роботи йому необхідно знати принципи роботи хоча б декількох операційних систем (Windows, Linux, MacOS), вміти швидко знаходити і усувати причини неполадок. Крім того, системним адміністраторам регулярно доводиться зрозуміло пояснювати співробітникам, як користуватися офісною технікою. А це означає, що хороший сисадмін повинен бути терплячим і комунікабельним. Крім того, йому необхідно впевнено знати англійську мову для читання технічної документації та інструкцій до техніки і програмного забезпечення. Компаніям, які не спеціалізуються на IT, як правило, не потрібні складні технологічні новації. Більш того - у багатьох невеликих компаніях штатного сисадміна і зовсім немає, так що його завдання віддають на аутсорс спеціалізованій організації.

Працевлаштування адміністратором або його помічником з перспективою подальшого зростання до адміністратора в такій компанії вважається в професійних колах хорошим початком кар'єри. Також молодий спеціаліст може визначитися зі спеціалізацією і влаштуватися на роботу в одну з компаній, чия діяльність безпосередньо пов'язана з IT: «хостер», data-центр, офіс стільникового оператора і ін.

Щоб стати системним адміністратором в Україні, є декілька варіантів навчання:

  • вища освіта - вибирати варто виші, в яких є факультети комп’ютерних систем, інформаційних технологій або прикладної інформатики;
  • середньо-спеціальна освіта - в Україні є багато коледжів, в яких можна опанувати професію системного адміністратора;
  • якщо ви хочете швиденько вивчитися на сисадміна без здобуття вищої чи середньої спеціальної освіти, можна закінчити спеціалізовані курси - це відмінний варіант для тих, хто задумується над зміною професії чи вдосконалення своїх навичок.