19 червня в Україні святкують своє професійне свято фермери. Зовсім нещодавно ці працьовиті люди отримали своє професійне свято.

Якщо визначати допомогу людям справою життя, то така складна і при цьому важлива професія, як фермер, прекрасно підходить для реалізації задуманого.

Фермер – це загалом підприємець, який володіє землею або орендує її, і займається на ній сільським господарством. Фермер завжди орієнтується на ринковий попит на сільськогосподарську продукцію. Неможливо уявити наше життя без продуктів харчування, які постачають щоденно до нашого столу фермери.

При всій, здавалося б, романтичності роботи за містом, на відкритому повітрі, такий спосіб життя передбачає безліч труднощів, з якими доведеться зіткнутися фахівцям: це і щоденна фізична праця від сходу до заходу сонця, і бухгалтерська робота, і маркетингове планування, і рішення безлічі інших питань, без яких господарство не зможе нормально функціонувати і приносити дохід.

У більшості випадків професію фермер вибирають хлопці з сільської місцевості. Вони добре знають, що таке посів і збирання врожаю, вміють копати землю, садити рослини, доїти корів. Діти, які виросли в селах, з любов'ю ставляться до тварин і природи. Їх батьки найчастіше теж трудяться на землі.

Серед найбільш великих галузей у фермерсві  - тваринництво (розведення овець, коней, свиней, велику рогату худобу та інше), птахівництво (вирощування індиків, курей), рослинництво (вирощування зернових культур, овочів), рибництво, бджільництво.

Зараз в Україні зареєстровано 47 тисяч фермерських господарств, це 62% від усіх сільськогосподарських підприємств країни. Орендарі та власники землі, їх сім'ї і люди, які працевлаштовані в фермерських господарствах, сміливо можуть назвати цей день своїм професійним святом.

Виші, у яких можна отримати спеціальність, пов’язану з фермерством у Одеському регіоні: Одеський державний аграрний університет (ОДАУ); Одеський національний університет ім. Мечникова (ОНУ).

Для того, щоб краще зрозуміти себе та визначитись з майбутньою професійною діяльністю, можна пройти профорієнтаційне тестування на платформі державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/) за посиланням (http://profi.dcz.gov.ua/tests)

Якщо потребуєте консультації фахівця, можливо звернутись до найближчого центру зайнятості, адреси за посиланням: https://ode.dcz.gov.ua/publikaciya/kontaktni-dani-filiy-odeskogo-oblasnogo-centru-zaynyatosti-ta-bazovyh-centriv.