Міжнародний день бухгалтера відзначають 10 листопада. 

Бухгалтер – одна з найбільш затребуваних професій у сфері економіки і фінансів. У будь-якій, навіть невеличкій компанії, обов'язково є посада бухгалтера. А в компаніях, які можуть дозволити собі тримати в штаті декількох фахівців, бухгалтери працюють за певними напрямами – один відповідає за касу і нарахування зарплати, другий працює з валютними операціями, третій займається складом і готовою продукцією, і т.д. За всю бухгалтерію та правильне її ведення відповідає головний бухгалтер. Як правило, саме на нього лягає весь тягар відповідальності за складання податкових і фінансових звітів, за фінансові операції компанії, грамотне ведення бухгалтерії та за фінансову діяльність компанії в цілому. Йому необхідні знання всіх тонкощів податкового та фінансового законодавства, бухгалтерського обліку та податкової політики ті інше.

Бухгалтеру необхідна акуратність, відповідальність, зосередженість, терплячість і посидючість, любов до монотонної роботи, уважність, здатність до самоперевірки і самоконтролю (адже будь-яка його помилка - це збитки та інші серйозні неприємності). Важливо, щоб цей фахівець вмів викликати довіру у роботодавців, тому що як він має доступ до всіх аспектів фінансової діяльності фірми. Непогано мати добру пам'ять і, найголовніше, потрібно вміти мовчати (так як нерідко бухгалтеру доводиться зберігати комерційну таємницю).

Початківці бухгалтери працюють, як правило, на одній з ділянок: нарахування зарплати, або облік матеріальних цінностей, або відрахування податків. Просування по кар'єрних сходах: через позицію старшого бухгалтера до головного бухгалтера підприємства. Зарплата бухгалтера залежить від декількох факторів: освіти, досвіду роботи, галузі, в якій працює бухгалтер, розміру компанії.
Для того, щоб оволодіти цією професією необхідно отримати середню або вищу професійну освіту. Професію бухгалтера можна отриматати в Одеському державному економічному університеті, Одеській Одеському державному аграрному університеті та ін. 

Якщо у Вас виникло бажання більше дізнатись  про професію бухгалтера, вакансії та умови праці, звертайтесь за додатковою інформацією до найближчого центру зайнятості.