Головне, щоб усі були здорові хоча робота, це теж важливо. Але спочатку збереження здоров'я.

Грип, коронавірус та інші види ГРВІ передаються повітряно-крапельним шляхом або контактним способом, наприклад, через рукостискання або брудну дверну ручку.

Отже, карантин — так карантин. Дистанціювання — наше все.

Вірус COVID-19 не передається на великій відстані. Тому дистанція у 1-1,5 метри захистить вас від захворювання. Навіть якщо ви стоятимете на такій відстані з хворою на коронавірус людиною.

Залишайтеся вдома

Не варто усією сім’єю йти до гіпермаркету, щоб придбати консерву для кішки. До людних місць — лише тоді, коли є потреба. І краще одразу закуповуватися за списком. Та пам’ятаємо про дистанцію.

Руки — мити

20-30 секунд.

Після кожної прогулянки, під час якої взагалі краще нічого не чіпати, двері відкривати ліктем, вітатися помахом руки, обличчя не чіпати.

Перед тим, як сідаєте їсти.

Після того, як чхнули або покашляли.

Якщо вдалося придбати антисептик, користуйтеся ним, коли руки не надто забруднені, в усіх випадках, зазначених вище. І не чіпайте обличчя

Маска — потрібна

Так, маску має носити той, хто хворіє, а не той, хто захворіти не хоче. Але. Ви можете навіть не знати, що захворіли (адже не в усіх є симптоми та не в усіх вони проявляються одразу). Тому, якщо відчуваєте, що починаєте хворіти, надягайте маску.

Головне — дотримуйтеся правил носіння маски, міняйте її, коли вона стає вологою, або кожні 2 години. Якщо робите маску самі, вона має бути з нетканих матеріалів.

Дистанціюйтесь, бо ви того варті

Загальні заходи профілактики

Тільки не приймайте засоби, реклама яких обіцяє підняти імунітет. Набагато ефективніше дотримуватися наступних рекомендацій лікарів.

Збалансуйте харчування

Їжте більше овочів і фруктів, горіхів, пийте більше води й намагайтеся виключити з раціону шкідливу їжу. Добре обробляйте продукти, особливо м’ясо та яйця, термічним способом. Підтримуйте баланс вітамінів і мінералів, щоб ваш імунітет працював як годинник. Пийте менше алкоголю, бо він теж погано впливає на захисну функцію організму.

Відпочивайте

Для відновлення організму необхідний здоровий сон. У середньому, це 6-8 годин безперервного сну на добу.

Не перебувайте довго в натовпі

Щодо безпечної відстані між людьми — це 1,5 метра. Тому уникайте людних місць. Маски не дуже допоможуть, бо їх використовують, щоб не заражати інших, а не навпаки.

Не приймайте антибіотики без призначення лікаря

Пам’ятайте, що вони вбивають бактерії, а не віруси, тому проти грипу — марні, ви тільки заробите стійкість до антибіотиків.

І дотримуйтесь правил, які допоможуть зберегти здоров’я та вистояти проти вірусів.

PS: на карантині якраз є можливість змахнути пил зі старого резюме і перетворити його в нове, сяюче і «ого, яке привабливе!». Не гайте час, сідайте за комп’ютер і згадайте всі-всі-всі свої досягнення, нові навички, виклики, яким давали бій на попередніх місцях роботи. Додавайте у резюме нову інформацію, оновлюйте фото.

За матеріалами ЗМІ.