Щороку 6 лютого у світі відзначають всесвітній День бармена.

Професія бармен виникла ще у першій половині ХІХ століття в Америці, але й досі популярна.

У перекладі з англійської мови «бармен – людина за барною стійкою», що володіє мистецтвом приготування різноманітних алкогольних та безалкогольних коктейлів, знається на секретах їх рецептури і ефектної презентації.

Щоб бути дійсно гарним спеціалістом, треба мати певні психологічні якості. Найважливішими є комунікабельність та доброзичливість. Бармен — це професіонал з гарним почуттям гумору, психолог та дипломат одночасно, якому стануть у нагоді знання основ маркетингу, вміння працювати з касою і оформляти рахунки. Дуже важливими для цієї професії є уважність, хороша пам'ять, охайність, естетичний смак, а також фізична витривалість, бо багато часу бармену доводиться проводити на ногах в оточенні постійних шумів, музики, натовпу, ще й в нічний час. У зв’язку з чим, традиційно вважається, що бармен – чоловіча професія, але останнім часом представниці прекрасного полу впевнено завойовують території барів.

Можна сміливо сказати, що бармен – візитна картка закладу, популярність якого часто напряму залежить від особи, чиїм робочим місцем є барна стійка.

Сьогодні бармен -  одна із затребуваних професій у сфері обслуговування клієнтів у багатьох країнах світу, у тому числі й в Україні.

Профільна освіта не є обов’язковою умовою для початку роботи барменом, але рух кар’єрними сходами потребує здобуття відповідних професійних знань та навичок, які можна отримати, закінчивши професійні курси або вступивши до коледжу на спеціальність "Офіціант-бармен".

В Одеській області отримати професію бармена пропонують Одеське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування, Одеське вище професійне училище морського туристичного сервісу та інші навчальні заклади.

Звертаємо увагу на те, що оволодіти азами цієї цікавої і творчої професії пропонує і Державний навчальний заклад «Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості». Термін навчання 4 місяці. Бажаєте навчатися - тут графік навчання в Одеському ЦПТО ДСЗ на рік https://ode.dcz.gov.ua/anonspodiya/oriyentovnyy-kalendarnyy-plan-grafik-...

Для отримання відповіді на питання: «Ким я можу бути?», можна пройти профорієнтаційне тестування на платформі державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар'єри (http://profi.dcz.gov.ua/), що допоможе краще пізнати себе та зробити правильний вибір професії. В разі потреби у консультації, фахівці служби зайнятості нададуть її у будь-якому центрі зайнятості.