5 грудня відзначається День працівників статистики в Україні. Ця дата пов’язана з проведенням у 2001 році першого Всеукраїнського перепису населення, найбільш масштабної статистичної роботи. Але перепис - це лише мала частина статистики.

Щоб зрозуміти що в економіці і суспільстві відбуваються складні процеси, необхідно отримувати про них адекватні відомості і критично їх осмислювати. Сучасний статистик може впевнено почувати себе в нових реаліях, як людина з міцним фундаментом змістовного аналізу, вміє отримувати інформацію і бачити її справжню ціну. У ньому є щось від судді, який неупереджено ставиться до того, що відбувається, і від дослідника, який знає, як виміряти здавалося б неймовірне (впевненість, щастя, повага), здатного виявити і показати взаємозв'язок в оточуючих явищах, і від провісника, який вміє оцінювати ризики, які супроводжують людську діяльність. Ця багатогранність і універсальність надає велику цінність професії статистика, який по праву займає верхні рядки в рейтингах привабливості в розвинених країнах світу. У п'ятірці кращих традиційно присутній і професія актуарія, якого інакше називають статистиком в області оцінки ризиків для банків і страхових компаній.

Освіту за спеціальністю «Економіка і статистика» надають виші в області економіки та за спеціальністю «математик» та інформаційні технології та інші.

Компетенції, набуті в процесі навчання, дозволять випускникам працювати:

  • в статистичних та аналітичних підрозділах органів федерального, регіонального та муніципального управління;
  • в фінансових і аналітичних підрозділах банків, страхових та інвестиційних компаній, підприємств і фірм;
  • в наукових установах, зайнятих підготовкою і аналізом статистичної інформації, і навчальних закладах.

Серед вишів, що готують спеціалістів, які можуть працювати у сфері статистики у Одеському регіоні: Одеська державна академія технічного регулювання та якості, Одеський національний політехнічний університет, Одеський національний університет ім. Мечникова, Одеський Технологічний Університет "ШАГ", Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського.

Довідково:

За даними популярного американського сайту careercast.com професія Статистик стійко тримається в п'ятірці кращих серед 200 обстежених за сукупністю критеріїв: рівень стресу, умови праці, фізичні навантаження, рівень доходу та перспективи працевлаштування.

У 2019 професія Статистик знову серед кращих, утримуючи 2-е місце з 2016 року. На першому місці в 2019 році - Аналітик даних. Як і раніше в десятці кращих професія Актуарій.