Інкасатор здійснює збір і доставку готівки, валюти, інших ,цінностей в операційні каси банку. Це небезпечна робота, що вимагає від людини максимальної концентрації, уміння володіти ситуацією в критичні моменти і гарної фізичної підготовки.

Інкасатор має забезпечити безпеку оточуючих, зберігати цінності, що перевозяться. У процесі доставки цінностей в організації інкасатор приймає у касира банку сумки з цінностями, належним чином упаковані і опломбовані, забезпечені супровідними документами і вручає сумки з цінностями касирові організації.                                                                              

Хто може бути інкасатором? Це люди високих моральних цінностей, готові захищати супроводжувані вантажі в разі виникнення будь-яких передбачених і непередбачених ситуацій при їх транспортуванні. Є в роботі інкасатора труднощі. В першу чергу, фізичне навантаження: часто доводиться перевозити важкі мішки, золото, величезні упаковки з купюрами. Хоча сучасний бронежилет важить всього 3-4 кг, проте досить важко носити його цілий день, в будь-яку погоду. Додати ще зброю: пістолет, а у співробітників деяких служб і автомат. Ще одна складність – психологічна. Працювати з крупними сумами, маючи в руках вогнепальну зброю, можуть не всі, тому інкасатори знаходяться під постійним спостереженням фахівця-психолога, який стежить за ситуацією в колективі і психологічним станом кожного співробітника.                                                                                      

Як стати інкасатором? Зазвичай організації, що займаються перевезенням цінностей, у пошуках інкасаторів використовують «внутрішні резерви», тобто навчають співробітників, що працюють в інших напрямах (особиста охорона, охорона об’єкту тощо). Інкасатору не обов’язково мати вищу освіту, тим більше за якоюсь певною спеціальністю. Звичайно, у плюс буде юридична, спортивна або військова освіта, але в кінцевому рахунку вирішальним виявляється інше: фізична форма і «чиста» біографія.
Проте пройти професійне навчання все ж доведеться. Один з необхідних документів для отримання ліцензії приватного охоронця – диплом (сертифікат) про закінчення курсів спеціальної підготовки.

У професійне свято співробітників інкасації приєднуємось до привітань всіх працівників цієї служби!                                                                        

А для тих, хто хоче вибрати таку професію, слід добре визначитись зі своїми здібностями. Допоможе їх визначити фахівець служби зайнятості за допомогою психологічного тестування.